Napsali o nás

Napsali o nás

————————————————

01.09.2020 Flow Track v novém hávu (Pavel Černý – FOLKtime)
Ano, tato jihočeská kapela z oblasti Jindřichova Hradce, Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a Českých Budějovic částečně obměnila svoji sestavu. S odchodem Ivy Hovorkové zároveň opustila irské tóny a dala větší prostor autorské tvorbě. A to z větší části z dílny Pavla Jarčevského, který je „chca nechca“ kapelník s kytarou. Přibylo i písní z jeho bývalé kapely Jentaktak – a kdo si na ně vzpomíná – jsou dnes v obměněných aranžích.
Z původního Flow Tracku dále zůstal Karel Metelec, ovládající různé bicí a perkusní nástroje a baskytarista a příležitostný chrastič Luboš Kalvas, jehož hlas z pódia ještě nikdo neslyšel. Ale, kdo ví…
S hledáním nové zpěvačky dorazili noví členové hned dva. Prvním z nich je zpěvačka s naprosto ojedinělým hlasem schopným snad všech poloh, se znalostí „jentaktačích“ písní, o nichž kapelník netuší, že by je (ona) mohla znát. Taky ovládá hru na kytaru a jmenuje se Lenka Semrádová Martinů. Spolu s ní dorazil milovník a zaháněč bouřek se znalostí hry na flétnu, piáno, saxofon a majitel dalšího hlasu pro kapelu, Martin Šeda.
Kdekoliv se kapela objeví je pravděpodobné, že tam bude i jejich osobní zvukař Jiří Kolář.
Nutno podotknout, že stav učitelů v tomto hudebním tělesu se tak zvýšil na počet čtyři. Podle zákulisních informací ten pátý pracuje na tom, aby alespoň částečně mohl o sobě říci, že něco učí.
Jejich samostatný koncert bylo možno zažít na pískovně u Veselí nad Lužnicí 28. srpna 2020. Na úvod v srpnový pátek zazněla svatební Říjnová sobota. A další produkce rozhodně není Ztracenej čas. Například bluesové Apage satanas je obohaceno o tóny saxofonu. Stejně tak je i v O náušnici, která patří k již zmíněným exJentaktačím písním, jakož i Scházíš mi lásko či O šálku na kávuNocí padal déšť, Modlitba a novinka Koňské hřívy – to jsou zase hlasové majstrštyky Lenky. Martinovo sólo (i jeho vlastní text) lze ocenit v písni Francouzka. Melodií jakoby připomínala nějakou Kometu. Po přečtení všech těchto slov, vážený čtenáři, Můžeš klidně spát. Nejdřív se však podívej na www.flowtrack.cz, kde najdeš  podrobnosti o kapele, koncertech či záznamy z vystoupení. Z nich zjistíš, že jejich projev je BarevnějšíSvětu českému folkovému tak hlásí – jsme tady – a Přejem vám život. A ještě douška mimo tuto kapelu:
Pavel Jarčevský je, jak známo, dramaturgem festivalu Folkový Pluháč. V rámci jeho vylepšení vznikly mailové adresy jarcevsky@folkovypluhac.cz a esser@folkovypluhac.cz, kam můžete posílat vaše náměty a návrhy co zlepšit, co ponechat, co nedělat. Neposílejte, prosím, reklamy, řetězové dopisy a podobné zprávy. Děkujeme.